×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

کتاب "رویکردی بر نقش سلولی و مولکولی ترکیبات زیست فعال طبیعی در درمان کمکی سرطان لوزالمعده؛ روندها و پیشرفت‌های اخیر" تالیف دکتر وحید چالشی و همکاران منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، کتاب عنوان شده توسط دکتر وحید چالشی، دکتر حمید اسدزاده عقدایی، الهه شمس، مریم اشرفی، نازنین جمشیدی و نگار جمشیدی به نگارش درآمده است.

 

 در پیشگفتار این کتاب آمده است: آدنوکارسینومای مجرای لوزالمعده به عنوان یکی از مرگبارترین سرطان‌ها در جهان شناخته می شود. این بیماری به دلیل پیش آگهی ضعیف، فقدان علایم بالینی، عدم تشخیص در مراحل اولیه و همچنین مقاومت دارویی ذاتی و اکتسابی به داروهای شیمی درمانی از جمله جمسیتابین موانع بسیاری را برای درمان ایجاد کرده است.

 

کمتر از پنج درصد بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده میزان بقای پنج ساله دارند که این موضوع باعث کاهش احتمال جراحی شده است. همچنین تشخیص دیرهنگام سرطان لوزالمعده یعنی در مراحل متاستاز به سایر اندامها از دیگر عوامل نتایج ضعیف درمان است.

 

بنابراین به منظور بهبود نتیجه بالینی، بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده به درمان ها و داروهای جدیدی نیاز است. به همین دلیل اخیرا محصولات طبیعی گیاهی به عنوان عوامل ضد سرطان القا کننده آپوپتوز و همچنین تنظیم کننده مجدد سیگنالینگ‌های سلول توجه فوق العاده‌ای را به خود جلب کرده اند.

 

 

یکی از پیشرفت‌های امیدوار کننده در درمان بیماری‌های مختلف به ویژه سرطان لوزالمعده استفاده از نانوذرات در سیستم تحویل دارو است که در این کتاب به آن پرداختیم.

 

محققان و پزشکان امیدوار هستند در آینده با مطالعه و توسعه بیشتر در این زمینه، گام موثری در درمان انواع سرطان‌ها به خصوص سرطان لوزالمعده برداشته شود.

 

کتاب مذکور دارای 150 صفحه و مشتمل بر هفت فصل است که در این کتاب به بررسی و مرور آخرین یافته‌ها و پیشرفت‌ها در حوزه درمان سرطان لوزالمعده با محصولات طبیعی و نانوذرات آنها در سیستم تحویل دارو ‌پرداخته شده است.

کتاب ها

تنظیمات قالب